Modelčki za torte

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

17. jan 2008 12:33

Odpotujem v nedeljo z avtom, tako da bom lahko tudi prinesla zaželeno. Ker bom imela s seboj lap top bom poizkusila vsaj opisati tule določene kalupe in pripisati cene. Vrtnice npr.imajo v obliki kalupa (večjega) kot za torto, le malo višjega, potem imajo model, v katerem je mislim da 12 različnih cvetov- med njimi tudi vrtnica (predstavljajte si velikost kot za muffine, le da je vsak drugačen) itd. Tega je zelo veliko, jaz pa firbčna in zato me zlepa ne spravijo ven, haha! Vse kar bo zanimivega vam opišem, potem se boste pa odločile. Aja, vračam se v petek ali soboto- jasno naslednji teden. Lep dan vsem! ZIMA

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

17. jan 2008 16:32

V Eurospinu sem pred dvema dnevoma kupila silikonske male pekače v obliki vrtnice, sončnice in ribice premera 12 cm. regina

zokiena  

član od: 18.11.2007

sporočila: 17

17. jan 2008 18:24

V bistvu mi je znano vse okoli izdelovanja okraskov,kar se tiče iz marcipana,ticino mase ali vetrne mase,kot se reče beljakovim,..Prav s kreme vrtnic,pa nisem videla,mi je zanimiva ideja,ko mi je kolegica govorila,da so bile vrtnice iz kreme vse čisto enake,vsaj tako se ji zdi in nevem, vedno rečem:" nikoli se ne ve,dokler se ne prepričaš?!"

 Zima ti samo čim več poglej,kaj se da dobiti,me ful zanima,da vidim,če je tega tudi kaj na našem trgu in ,kaj je na dosegu"

 

 

 

zokiena Sporočilo je spremenil(a) zokiena dne 17. jan 2008 18:34:22

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

18. jan 2008 21:40

zokiena, če daš kremo v brizgalno vrečko z nastavkom za delanje vrtnic, lahko narediš vrtnice. Da bodo vse enake, pa moraš imeti že kar nekaj prakse. regina Še enkrat sem prebrala vprašanje, pa me zanima s kakšno kremo želiš imeti vrtnice? S "kremo" kot jo jaz razumem, jih lahko samo brizgaš. Sporočilo je spremenil(a) regina dne 18. jan 2008 21:44:54

zokiena  

član od: 18.11.2007

sporočila: 17

20. jan 2008 0:43

Ja o takem nastavku govorim,regina,tako,da kot vidim,se da marsikaj še naučiti,čeprav mi delo v slaščičarni ni tuje.Kar se tiče kreme pa s tako,ki bo dovolj kompaktna,da vrtnice obstanejo.Zdi se mi,da je maslena krema dobra za brizganje,kot rečeno,pa je to idejo dala kolegica in mene je zanimalo,kako lahko pridejo iz navadne maslene kreme,res mi je to zanimivo!Hvala za vse informacije. 

L.p. 

zokiena

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. jan 2008 7:39

Pred časom sem dobila takšne modelčke,mislim da mi jih je poslala,Rama ali pa kakšna druga firma,skratka bila je nagradna igra.So kovinski modelčki,malo majši kot dlan in so v obliki zvezde,repatice,lune,....skratka motivi so božični.V njih naliješ čokolado in ko se posuši vzameš ven in imaš dekoracijo. anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti